TELDEN DİLE ANKARA TÜRKÜLERİ KONSERİMİZ

TELDEN DİLE ANKARA TÜRKÜLERİ KONSERİMİZ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Yaşar Koçak'ın himayelerinde tertip edilen "Telden Dile Ankara Türküleri" albümü tanıtım konseri, Mamak Belediyesi Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi. Konsere Millî Eğitim Bakan Yardımcımız Sayın Celile Eren Ökten, Mamak Kaymakamımız Sayın Ali Sırmalı ve değerli eşleri Nuray Sırmalı Hanımefendi, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yaşar Koçak, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Abdurrahman Tülüce, İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Elif Özbek, Şube Müdürlerimiz, ilçemizde görevli yönetici ve öğretmenlerimiz ile öğrenciler ve veliler katıldı. 

İlçemiz Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından düzenlenen konserde albümde yer alan sekiz türkü, öğrencilerimizin canlı performansı ile dinleyicilerin beğenisine sunuldu.

Konser öncesi, fuaye alanında davetlilerin katılımı ile "Ankara'nın Endemik Bitkileri" resim sergisi açılışı yapıldı. 

Öğretmenlerin çaldığı albüm, öğrencilerin icra ettiği türküler ile okulun kayıt stüdyosunda hazırlandı. Cumhuriyetimiz'in 100. Yılı anısına oluşturulan albümün 2 bin adet CD'si ve 100 adet hafıza kartı özel baskısı yapıldı. Konserde, albümde yer almayan dört türkünün hikayesi öğrenciler tarafından canlandırıldı.

Tüm katılımcılara "Telden Dile Ankara Türküleri" albümü CD'si armağan edildi. Konser sonunda, protokol tarafından programda emeği geçen tüm öğretmen ve öğrenciler tebrik edilerek ilçemiz ev sahipliğinde ilki gerçekleştirilen konserin Polatlı, Beypazarı başta olmak üzere Ankara'nın diğer ilçelerinde de sahneleneceği ifade edildi.

 

24.02.2024 308