T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ANKARA / MAMAK - MİMAR SİNAN GÜZEL SANATLAR LİSESİ

Haberler

May

Büyükşehir Belediyesi tarafından Okulumuz öğretmen ve öğrencilerine yangın tatbikatı yaptırılarak , yangın söndürme eğitimi verildi. 

Nis

  • Uşak Güzel Sanatlar Lisesi
  • Bolu Güzel Sanatlar Lisesi
  • Sinop Güzel Sanatlar Lisesi
  • Ordu Güzel Sanatlar Lisesi
  • Manisa Güzel Sanatlar Lisesi
  • Malatya Güzel Sanatlar Lisesi
  • Kocaeli Güzel Sanatlar Lisesi
  • Kırıkkale Güzel Sanatlar Lisesi
  • Trabzon Güzel Sanatlar Lisesi
  • Bursa Güzel Sanatlar Lisesi

Nis

Ankara Üniversitesinden Doç.Dr.Güler Demirova Györff hocamız,  öğrencilerimize Tckailkovsky ´in çocuk albümü ile ilgili açıklamalı ve uygulamalı eğitim konseri verdi. Değerli hocamıza okulumuza ve öğrencilerimize katkılarından dolayı teşekkürlerimizi sunarız

Nis

MEB Ortaöğretim Şube Müdürü Sayın Hüseyin Avni DÖLASLAN beyefendi okulumuzu ziyaret ederek okulumuz ve okul pansiyonunda incelemelerde bulundular. 

Nis

13.04.2018´de Prof. Dr. Yılmaz ŞENDURUR hocamız öğrencilerimizle keman eğitimi ile ilgili workshop çalışması yaptılar. Ayrıca Yrd. Doç. Dr. Selçuk BİLGİN ve Araş. Gör. Burcu KALKANOĞLU hocalarımız lisans öğrencileri ile muhteşem bir konser verdiler. Kendilerine teşekkür ediyoruz.

Nis

Okulumuzda Nevuz Bayramı tüm öğretmen ve öğrencilerimizin katılımıyla coşkuyla kutlandı. Ateş üstünden atlama, halat çekme, kaşıkla yumurta taşıma, karaokeetkinlikleri ile baharın gelişi kutlandı.

Mrt

Anadolu Medeniyetleri Müzesi gezisi sırasında Ankara Valimiz Sayın Ercan TOPACA okulumuzun öğrencileri ile sohbet ederek ve foroğraf çektirerek okulumuzu onurlandırdı. Sayın Valimiz Ercan TOPACA okul olarak teşekkürlerimizi ve şükranlarımızı arz ederiz. 

Mrt

Resim bölümü öğrencilerimiz , Tarih Öğretmeni Yunus ZEREN, Resim Öğretmenimiz Zeynep TEKİN, Resim Öğretmenimiz Veysel TACAR, Resim Öğretmenimiz Birgül YALÇINKAYA nın düzenledikleri Anadolu Medeniyetleri Müzesi gezisi yapmışlardır. 

Mrt

Çanakkale Zaferinin 103. Yılı etkinlikleri için düzenlenen Resim Yarışmasında okulumuz resim 9.Sınıf resim bölümü öğrencisi Doğuş ÖZTÜRK  ikinci olarak ödül kazanmıştır. Öğrencimiz ödülünü Mamak Kaymakamı Sayın Ziya POLAT ve Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Rahmi GÜNEY den almıştır. Öğrencimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz

Mrt

Konser salonumuzda 12 Mart İstiklal Marşımızın Kabulü ve Mehmet Akif ERSOY u anma töreni yapıldı. Törende istiklal marşımız ve yazarı Mehmet Akif ERSOY hakkında sunumlar gerçekleştiirildi. Daha sonra Çanakkale Zaferimizin 103. yıl dönümü töreni yapılarak şehitlerimiz anıldı.

Mrt

Mrt

Okulumuz Sivil savunma ve yangına hazırlandı.

Ock

Okulumuz en temiz okul seçilerek BEYAZ BAYRAK almıştır

Ara

Atatürk´ün Ankara´ya Gelişinin 98. Yıl Dönümü Kutlamaları Okulumuzda yapıldı Törene Mamak Belediye Başkanımız, Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden Şube Müdürlerimiz ve Mamak ilçesinde bulunan okullarımız katılmışlardır.

Ara

Okulumzda Atatürk´ün Ankara´ya Gelişi töreni yaylı sazlar dinletisi programında yaylı sazlar dinletisi yapıldı. Müzik Öğretmenlerimiz Handan DARENDELİOĞLU, Filiz PENAHi, Mehmet ERGÜN ve öğrencimiz Deren TIRAŞ ´a teşekkürlerimizi sunarım.